Az Anselmo Crew története, hiába indult Új-Zélandon, mégis inkább egy magyar népmeséhez hasonlít. A maorik földjén élt ugyanis utcazenészként Árkosi Szabolcs, aki egy klubban összefutott Erdős Tamás basszusgitárossal. Tamás Ázsiából érkezett Wellingtonba, ahol éppen semmi dolga nem volt, de úgy gondolta, zenészként kereshet valamit a szigeten. Szabolcs és Tamás gyorsan összebarátkoztak, és mivel a zenéről vallott felfogásuk is egyezett, hamar szóba került egy zenekar alapításának lehetősége. Harmadiknak Tamás azonnal Katona Gergő trombitást ajánlotta, akivel Szöulban a nemzetközi repülőtéren egy dél-koreai légitársaság 3x3 méteres dohányzóhelyiségében ismerkedtek meg, mivel egy ekkora szobában - a csomagban a hangszerekkel - még véletlenül sem tudták elkerülni egymást.
A csavargó zenészek Magyarországra visszautazva megalakították az Anselmo Crew-t, mely nevét Erdős Tamás basszusgitáros dédapjának tiszteletére vette fel. Anselmo dédnagyapa az 1800-as évek végén tisztes iparosként költözött Olaszországból Magyarországra, és miután családot alapított, végleg itt telepedett le. Tamás gyermekkorában első gitárját, egy családi ereklyét, Anselmo nagymamától kapta - az öreg, ütött kopott gitár még Anselmo dédnagyapával érkezett Itáliából.
A zenekar tagjai egytől-egyig igazi kalandozó, utazó zenészek, akik a Föld minden táján megfordultak már, és vándorlásaik során minden zenei hatást befogadtak, s már csak ezért is igen találó a csapat kalandozó dédapáról kapott neve.
Az Anselmo Crew azt izgalmas kérdést veti fel, hogyan lehet a zenei hagyományt (balkáni, latin-amerikai, anatóliai, afrikai tradicionális muzsika) a mai fiatalok világába beilleszteni - itt a válasz ezen örökség drum ’n’ bass-sel, hipp-hoppal, salsaval, reagge-vel, funk-kal, acid jazz-zel, ska-val való vegyítése. Ebből az egyvelegből itthon ritkán hallható, spontán tánczene születik.
A banda koncertjein még a terembe véletlenül tévedők is hamar táncba fognak - a másnapi izomláz garantált. Mulatság, lendület és még a hazaútra is elegendó jókedv - talán nincs is olyan Anselmo koncertlátogató, aki az első élmény után ne a baráti körét magával ránciválva, csillogó szemmel érkezne a következő Anselmo-partyra.
A majd’ focicsapat nagyságú zenekar (tíz fő) első lemeze 2004-ben látott napvilágot a Crossroads Recordsnál Passport, bitte…! címen, 2005 júniusában pedig egy Only for promo című, négy új számot tartalmazó maxi CD jelent meg szerzői kiadásban. Ez a négy nóta a zenekar weblapján, a www.anselmocrew.hu -n teljes egészében meghallgatható.
Az Anselmo Crew legénysége ismert, elismert és tapasztalt muzsikusok társasága. A zenekarvezető Árkosi Szabolcs többek között a Folkestraban játszott tangóharmonikán és saz-on, mielőtt megalapította az Anselmo Crew-t. Mogyoró Kornél az egyik legfoglalkoztatottabb ütőhangszeres session-zenész, de a többiek is szép zenei múlttal érkeztek az Anselmo-ba: Subicz Gábor a Pannonia All Stars-ból, Meleg Tamás a Jazzékiel stábját is erősíti, Vadász Péter a United tagja, DJ Marka a budapesti Kultiplex törzsgárdájába tartozik, Sátori Gábor alternatív-punk zenei múlttal bír (Messenger Sux, Karabély), Szalai Anesz a Sziámiban vokálozik, Király Martina jazzénekesnőként ismert, a zenekar basszusgitárosa pedig Erdős Tamás.
felállás: Árkosi Szabolcs ének, rap, saz, samples, harmonika, billentyűk Szalai Anesz ének Király Martina ének Subicz Gábor trombita Meleg Tamás szaxofon Vadász Péter dob DJ Marka DJ Sátori Gábor gitár Erdős Tamás basszusgitár, samples Mogyoró Kornél ütőhangszerek, rap |