|
|
A zenekart Perneczky András gitáros és Máthé Attila dobos alapította 1995 végén. Rövidesen csatlakozott hozzájuk Liwa László basszusgitáros, aki az alapítókkal korábban egy helyi formációban már együtt játszott. A zenekar korai zenei stílusát progresszív metalként határozhatjuk meg. azonban a csapat koncepciója nem egy tisztán instrumentális, inkább egy sokszínû, eklektikus stílus kialakítása volt, melyhez mindenképpen szükség volt az énekesi poszt betöltésére. Frontember hiányában a zenekar élõ produkciókat sem vállalt kezdetben. Ezen idõszak terméke egy hangszeres stúdiófelvétel, mely terjesztésre nem került, leginkább pontos lenyomata a csapat ezidõben tett zenei törekvéseinek. 1997 nyarán csatlakozott az együtteshez Budai Péter énekes, aki korábban egy másik Gödöllõn tevékenykedõ zenekar énekes/gitárosa volt. Az együttes korábbi zenei motivációi ennek folyományaként megváltoztak, így a cél egy közérthetõbb megszólalás volt, mely nem nélkülözi a modern megközelítést sem. a zene alapját a mai napig a kísérletezõ heavy rock/metal hangzás képezi, melyben meghatározó szerep jut a magyar népzenei betéteknek is. Az alapvetõen angol nyelven elõadott szövegrészek helyenként magyar népdalsorokkal megtörtek. 1998 augusztusában a csapat szerepelt a 13. Ugodi Rock Tehetségkutató Fesztiválon, melyen különdíjat nyert. Szereplésükrõl a metal hammer rockzenei magazin elismerõen szólt. 1999 januárjában az együttes rögzítette elsõ demófelvételét a budapesti Honvéd Stúdióban Jiling Jácint hangmérnök segítségével.
A demófelvételen szereplõ zenészek:
Budai Péter : ének, doromb Liwa László : basszus gitár Máthé Attila : dob Perneczky András : gitár
A demófelvételt a hazai rock-sajtó képviselõi, mondhatni egyöntetûen kedvezõen fogadták: pozitív recenziókat közöltek róla többek között a Metal Hammer, Shock, Eclectic, Ragyogás, Vol. 10, Rock Gyémántok, Open magazinok, valamint a több külföldi (fõként német) fanzine. A zenekar a fenti fórumokon kívül számos magyar és külföldi szakmai lapban szerepelt interjúval, számait hazánkban többek között a Para és a Tilos rádiók mellett több helyi rádióadó, valamint a német What's Metal rádiómûsor is sugározta. 1999 októberében az Aebsence nyerte az 1 millió forint összdíjazású Keleti Ász Rock Tehetségkutató legjobb együttese címet. ezen hónapban a zenekar meghívást kapott a Metal Hammer által szervezett budapesti Progresszív Metal Fesztiválra. Az év végén a csapat szerepelt a Shock! magazin által életre hívott válogatásalbumon egy számmal, mely úgyszintén kedvezõ visszhangot váltott ki a szakmai sajtóból. 2000-ben a csapat folyamatos koncertezéssel mutatta meg magát az ország rock-szeretõ közönségének. Saját és fesztiválszereplései mellett az év végén országos turnét bonyolított le a Kaotika és a Dying Wish zenekarok társaságában.
A zenekar az ország több városába kapott koncert és fesztivál meghívásokat, melyeknek jelen idõszakban tesz eleget. A csapat ezen felül teljes lemezanyaggal és albumkoncepcióval rendelkezik, melynek kiadását ez évben tervezi... | | |